Як і інші карпатські курорти, Гребенів дуже залежав від погоди. Пізня весна, постійні липневі дощі та початок світової кризи практично провалили сезон 1929 року. Град понищив плоди в садах і на городах, Опір вийшов із берегів, гірські потічки, зазвичай сумирні, з ревом неслися з гір і завалили залізничну колію камінням, що спричинило затримку руху потягів.
Газета «Діло» звинувачувала у зменшенні «фреквенцї літників» відсутність належної реклами. Попередніми роками промоцією курорту займався доктор Матковський, власник місцевих купалень, який цілеспрямовано залучав усі доступні канали. Гребенів із Зелем’янкою пропагували на вуличних плакатах, у пресі, у роликах, які крутили перед кінопоказами. У містах промовтери роздавали перехожим рекламні листівки-«летючки». Та нові господарі купалень, брати Шматери, у піар не вкладали. Це одразу вплинуло на потік відпочивальників і спричинило конспірологічні теорії серед бойків.
Кореспондент часопису під псевдонімом І. писав: «Цього літа мешкання порожні, пансіонати порожні, і Гребенів наче зажурився. Ходять люди, похнюпивши носи, й питають одні одних: “Що це за причина?” Одні говорять, що ніби хтось веде спеціяльну агітацію проти Гребенова, а навіть, що українські лікарі ведуть протигребенівську пропаганду. Є й такі, що навіть читали в пресі, буцімто в Гребеневі є якісь ядовиті жаби, заразливі недуги й т. п. Наслідком таких слухів гребенівські селяни поспішно винаймають свої помешкання наполовину дешевше, ніж минулого року».
Порятунок курортної слави дописувач бачив у грамотній рекламній стратегії, покращенні інфраструктури й гігієнічних умов: «Громада повинна подбати про керниці для населення, бо досі 50 % цього населення уживає води з потока як до варення, так і до пиття. А це хіба не дуже апетитно пити цю воду, де перед хвилиною якась баба прала брудні шмати, мила горщики або загноєні ноги. Гребенів повинен подбати про кращі дороги, про освітлення вночі, а передовсім доцільне запровіянтування літнища. Не можна вправді сказати, аби в Гребеневі не було що їсти. Є всього доволі, але торговці не знають, які ціни брати за товар і все тут на 100 % дорожче, ніж у Львові. Такий визиск літників, який розпаношився у Гребенові, не має місця, мабуть, в ніякій іншій місцевості.